Cześć Wam i właścicielowi witryny. :-)

Postanowiłem założyć wątek, w którym moglibyśmy umieszczać informacje o błędach w serwisie. Taka lista ułatwiłaby administratorowi planowanie ewentualnych poprawek, jeśli poniższe błędy uzna za właściwe do usunięcia. Oby wątek był jak najkrótszy i jak najszybciej zamknięty, bo to oznaczać będzie w pełni sprawny portal. ;-) Wdziękuję właścicielowi strony za jego dotychczasową i przyszłą pracę oraz ciekawe miejsce do prezentacji twórczości.

1. System nie podkreśla błędów językowych, podczas pisania na forum (nie jest to niezbędne, ale ułatwia poprawne pisanie).
2. W menu profilowym strony znajduje się zdublowana zakładka "ZDJĘCIA".
3. System nie wczytuje linkowanych stron zawierających w adresie wykrzyknik (już to zgłaszałem). Można użyć jakiegoś "skracacza" linków, ale wtedy pod tytułem strony będzie widnieć adres strony skracającej, zamiast tej, z której pochodzi link.
4. Tekst komentarza nachodzi na ikonki (załącznik "komentarz").
5. Mała przestrzeń pola tekstowego, zarówno w komentarzach, jak i tu na forum. To nie błąd, ale bardzo utrudnia swobodne pisanie.
6. System zniekształca wczytywane zdjęcie do nagłówka strony, bądź profilu (już to zgłaszałem). Najpewniej ma miejsce jakieś skalowanie, bo nawet przy zastosowaniu odpowiedniego rozmiaru obrazka pojawia się "pikseloza". ;-)
7. Brak spacji pomiędzy hasztagami (ach, te anglicyzmy).

To tyle na ten moment.

Pozdrowienia dla wszystkich. ☼

Attachments
komentarz.jpg 18.61 Kb . 47 Views
Last update on 12 February, 23:47 by Krzysztof Klamka.
Małgorzata Deskiewicz

I taki drobiazg... na dole strony, przy copyright Slovanie nadal rok 2017 ;-) 

Krzysztof Klamka

I taki drobiazg... na dole strony, przy copyright Slovanie nadal rok 2017 ;-) 

Dziękuję za informację :) Już poprawione. 

Be the first person to like this
Krzysztof Klamka

Brak możliwości lajkowania postów przez cały dzień :-( 

Małgosiu sprawdź proszę jeszcze raz. Powinno już działać prawidłowo. 

Krzysztof Klamka

Po weekendzie napiszę co udało się już naprawić a co wymaga nieco więcej czasu. 

Argumental Słowiański

Dodam dwa, kolejne błędy (podgląd w załącznikach):
1. Wyświetlanie awatara.
2. Pole aktywne dla kursora przy ikonkach do działania jest zbyt duże przez co dymek zasłania linki, których nie można kliknąć.

Attachments
błąd 2.jpg 54.07 Kb . 35 Views
błąd 1.jpg 21.02 Kb . 31 Views

Kolejny błąd (tak to postrzegam):
- użytkownik poprosił 2 razy (zapewne błędnie) o dostęp do grupy, co zostało zasygnalizowane w powiadomieniach wewnątrz grupy, jako prośba 2 osób (wyświetlała się, jako zdublowane konta). Po przyjęciu do grupy 1 prośba pozostała aktywna, ale po jej kliknięciu zniknęła z komunikatem "już to polubiłeś". ;-)

I kolejny błąd w nazwach grup uwidoczniony w załączniku.

Attachments
grupy.jpg 38.77 Kb . 23 Views
Argumental Słowiański

Zauważyłem, że nie działają podwójne hasztagi pisane z dużych liter, np: #MagicznaMuzyka. Zwyczajowo używa się dużych liter dla zwiększenia czytelności, więc przydałaby się taka opcja. Co ciekawe ten post wyświetla się po kliknięciu przykładowego hasztagu, ale aktywności z głównej strony oznakowane tym hasztagiem juz nie.

Last update on 10 April, 19:54 by Argumental Słowiański.
Wiesław Szymeczko

Błędy poniżej opisane dotyczą strony SLOVANIE MUSIC 432 HZ

Brak możliwości przeglądania wrzuconych filmów na utworzonej przeze mnie stronie "Slovanie Music 432Hz" jako administrator.

Błąd linku/przycisku "zdjęcia" podwójny przyjcik - brak przycisku "filmy" Nie mogę zarządzać swoimi dodanymi filmami.

Brak możliwości przewijania strony - widoczne jest tylko 10 wrzutek.

O POWYŻSZYCH BŁĘDACH JUŻ JAKIŚ CZAS TEMU PISAŁEM I JAK WIDAĆ NIC SIE NIE ZMIENIŁO. gDZIE MAM TO ZGOSIĆ ABY BŁĘDY TE ZOSTAŁY POPRAWIONE?

Attachments
błąd02.jpg 52.71 Kb . 34 Views
błąd01.jpg 65.19 Kb . 16 Views
Krzysztof Klamka

Problem zgłoszony i miał być naprawiony w ostatniej aktualizacji, ale jak widać wciąż tak się nie stało. Postaram się wywrzeć większy nacisk na deweloperze.

Argumental Słowiański

Zgłaszam kolejny błąd: wyświetlanie zdublowanych treści na stronie głównej.

Następny błąd: brak możliwości zaakceptowania zgłoszenia o przyjęcie do grupy zamkniętej. Nie działa przycisk „Pending Memberships” (załącznik). Po kliknięciu przeładowuje stronę. Chciałem zaakceptować osobę poprzez zakładkę „UŻYTKOWNICY”, jednak tutaj również system jedynie przeładowuje stronę.

Attachments
pending memberships.jpg 15.89 Kb . 30 Views
Last update on 7 May, 9:59 by Argumental Słowiański.

Drobny błąd wizualny w załączniku (x przesunięte do krawędzi). Tak się dzieje tylko z pierwszym powiadomieniem.

Attachments
x.jpg 19.14 Kb . 16 Views

Jeszcze słowo odnośnie pikselozy w nagłówkach. Systemowa grafika ma rozmiary 1168 x 400px, ale wczytując obrazek nawet o takich rozmiarach, zostaje on przeskalowany do 1168 x 399,217px i stąd ta pikseloza. Oczywiście nie wiem, dlaczego system zmienia rozmiar obrazka. ;-)

Proszę o możliwość edytowania komentarzy. Dzisiaj jedynie dostępna funkcja "usuń".